GOLDEN SQUAD

[99 Menajer][bleft]

FORVET ★ F

[forvet][bsummary]

KANAT ★ W

[kanat][bsummary]

ORTASAHA ★ M

[ortasaha][bsummary]

DEFANS ★ D

[defans][bsummary]

KALECİ ★ GK

[kaleci][bsummary]

AJANS ⭐ AGENCY

[Antrenman][twocolumns]

SATILIK FUTBOL KULÜPLERİ TAKIMLAR

Satılık futbol kulüpleri konusundaki bu makalemiz o kadar çok ilgi görüyor ki, futbola yatırım yapmak isteyenler veya kulübünü satmak isteyenler bizimle iletişim kuruyorlar. Konunun uzmanı olarak memnuniyetle yardımcı oluyoruz ama bilinmesini isteriz ki kulüplerin alım satımı bizim işimiz değil. Herhangi bir ücret talebimiz söz konusu değil ve sportif yatırım yapmak isteyenlere sadece yardımcı oluyoruz. Biz kendi temsilciliğini yaptığımız futbolcularımızın transfer işleriyle meşgulüz. Eğer siz de kulüp satın almak amacındaysanız ALTIN KARMA Futbolcu Temsilciliği olarak işbirliği yapabiliriz ama lütfen kim olduğu belli olmayan kişiler kendini tanıtmadan bizi arayıp merak gidermeye çalışmasın. Peşinen söyleyelim ''spor harici farklı amaç güdenler'' sakın aramasın. Sadece ''Sportif amaç için seve seve yardımcı olabiliriz'' iletişim: 05325248726 

SATILIK FUTBOL KULÜPLERİ 

Türkiye'de spor camiası ''Satılık Futbol Kulübü'' konusunu sıkça duyuyor. Türkiye Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig ve BAL Ligi takımlarının borçlar sebebiyle mali sıkıntı yaşamasıyla birlikte satılık duruma düştüğünü hepimiz biliyoruz. Bu sadece Türkiye Ligleriyle sınırlı değil. Altın Karma Futbolcu Temsilciliği olarak yerli yabancı sayısız kulüple iletişimlerimiz olduğu için, satılık durumdaki kulüplerden de haberdar oluyoruz. Dünya futbolunda ismi satılık haberlerinde yer alan, Fiorentina, Valencia, Bologna, AC Milan, Chelsea, Crystal Palace, Portsmouth, CSKA Sofya, Mogi Mirim (sahibi Rivaldo), Newcastle United, Tottenham Hotspur, West Ham United, Arsenal, Liverpool, Southampton, Notts County, Leeds United, Sheffield Wednesday, Bournemouth, Real Betis, Real Mallorca, Espanyol, AEK, Malaga, Bari gibi köklü kulüpler var. 

Her ülkeden çok önemli kulüpler satışa çıkıyor ve el değiştiriyor. Avrupa'da bir kaç kulübü de Türk yatırımcıların satın aldığını biliyoruz. Belçika'da Hasan Çetinkaya'nın KVC Westerlo'su, Hollanda'da Işıtan Gün'ün Fortuna Sittard'ına Acun Ilıcalı ortak olmuştu ama katkı veremeden ayrıldı ve şimdi de İngiltere'de Hull City'i satın almaya çalışıyor, Abdullah Kiğılı'nın Dinamo Bükreş'le anlaşması, İngiltere'de Ziya Eren'in Crawley Town'ı ve Fransa'da Ömer Şahin ve Aziz Soylu'nun Olympique Strasbourg'u Türk yatırımcıların satın aldığı veya sahip olduğu kulüpler. Türkler Almanya'da da bazı takımların sahibi durumunda. Çinlilerin Türkiye'de bir kulüp satın almak için 3-5 yıldır araştırma yaptığı söylentiler arasında ama henüz bir girişimleri olmadı. Bazı yabancı yatırımcılar Türkiye temsilcileri aracılığıyla bize ''Göztepe ve Başakşehir FK için ne kadar değer biçilebilir'' diye danıştılar. Yani bu kulüplerimize ilgi var ama Avrupa'daki kulüplerin iki üç katı rakamlar istendiği için satın almalar gerçekleşmedi. 


TÜRKİYE'DE KULÜP SATIN ALMAK 

ALTIN KARMA Futbolcu Temsilciliği olarak 2019 Temmuz başından beri ''Sportif Proje Takımı'' yapmak üzere, satın almak için Türkiye 3.Lig ve 2.Lig kulüplerini ciddi olarak araştırdık ve görüşmeler yaptık. Burada yatırımcılara rehber olması için geçirdiğimiz bu sürecin bazı detaylarını anlatıyorum. İlk olarak, mali sorunlar yaşayan 9-10 kulüple görüştük ama satmayı düşünmedikleri için anlaşamadık. Bir iki kulüple de masaya oturabilecek bazı olumlu görüşmeler gerçekleştirdik ama biri İstanbul dışında ve diğeri de borçları belirsiz olduğu için vazgeçtik. Bazı kulüpleri de olması gerekenin çok üstünde ücretler istedikleri ve her ne kadar inanmasak da ''borçsuz kulüp'' denilip, geçmişe dönük birikmiş borçları çok fazla olduğu için satın almadık. 

Yine satılık durumda köklü bir kulüp vardı. Amerika'da yaşayan bir dostum haberdar edince hemen kulübü arayıp projemizden biraz bahsettik ve fiyat istedik ama henüz hiç ücret konuşulmamıştı. ''Biz size döneriz'' dedikten 1 gün sonra bizimle konuştuklarını, ''sanki başka bir yatırımcı varmış ve 10 milyon teklif etmiş'' gibi bir söylentiyle internette isim vermeden haber olarak paylaştırdılar. ''Antalyalı yatırımcı ve İstanbul'daki menajer'' vs. başlıklı olarak mutlaka habere rastlamışsınızdır. İki ayrı kişi gibi paylaşılmış ama bildiğiniz gibi, ben Antalyalıyım ve İstanbul'da futbolcu temsilcisiyim. Yani bahsi geçen iki kişi de benim aslında. Tabii bu tür haberlerdeki asıl amaçları, kulübü değerli gösterip pazarlamak olduğu için bizi hiç arayıp fiyat bile vermediler. Kesinlikle satmayı düşünmüyorlar ama taraftara ve çevrelerine ''Zor durumdayız kulüp elden gidiyor'' imajı vererek mali destek topluyorlar. Klasik bir rol bu. 

Bir kez de çok başka istisnai bir durum olarak, ''Bir kulübün yetkilisiyim'' diyerek arayan ve hatta ısrarla yanımıza gelen (ismini vermiyorum) eski tanınmış bir futbolcunun, konuyla alakası olmadığı gibi sadece fırsatçılık peşinde olduğuna da şahit olduk. Bizi kandırması mümkün değil ama adı geçen kulüp satılık değildi ve bu şahsı bile tanımıyorlardı. Arada kulüp malzemecilerini arayıp, ''Başkanı aradım'' diye rüzgar yapanlar da oldu ama oyuna gelmedik. Yani zor bir yol oldu bizim için. 

ALTIN KARMA Futbolcu Temsilciliği olarak hiç acele etmeden halen futbol takımı satın almak için araştırmalarımıza ve görüşmelerimize devam ediyoruz. Spora odaklı belli bir plan projemiz olduğu için, satılık durumdaki her takım bize uymuyor. Geçen zamanda Türkiye 3.Lig veya 2.Lig kulüpleriyle görüşmeleri yıl içine yaymaya karar vermiştik. Bir süre İstanbul'da BAL kulübü de bulmaya çalıştık, hatta SAL ligine de baktık ama satmaya yanaşmıyorlar. İşi artık zamana bıraktık. Eğer satılık bir kulüp bulur da anlaşırsak adım adım yükselteceğimiz şampiyonluk hedefli iyi bir takım kuracağız. Bulamazsak ileride sıfırdan kulüp kurmayı düşünüyoruz. Satın alma olursa da, takıma göre projede değişiklikler olabilir ama A.Ş. olarak faaliyete geçmek üzere (ismini sonra açıklayacağımız) markamız hazır. Turuncu - Mor - Eflatun rengiyle (Dünyada bilinen aynı renkli başka kulüp yok ama ben bu yazıyı yazdıktan sonra taklitler hemen türedi) ve Flamingo maskot simgesiyle futbol seyircisine sempatik gelecek bir kulüp olmayı planlıyoruz. Satın alma gerçekleşirse burada ilan edeceğiz. 

Hiç yorum yok:

Futbol ve futbolcu yorumlarınız bize katkı sağlar.

RÖPORTAJ 🎙 NEWS

ALTIN KARMA ★ GOLDEN SQUAD Football Agent

Hakkımızda : ALTIN KARMA ile fortuna Zafer 40 yıldır sporun içerisinde. 1993'den beri televizyon camiasındaki FORTUNA MEDYA bünyesind...

ALTIN KARMA ★ GOLDEN SQUAD Football Agent