altınkarma

DAVID VIANA (LW-RW) | FUTBOLCUMUZ

İSİM|David Gonçalves Viana
UYRUK|Fransa/Portekiz 
D.TARİHİ|22.01.1992 
BOY|1.75 
KİLO|73 
AYAK|Sağ
MEVKİ|Sol-Sağ Kanat / 7-10 Numara
MİLLİ TAKIM|Portekiz (U17 - U18 - U19) 
KARŞILAŞTIRMA|Edin Visca (Türkiye'de) Eden Hazard (dış basında) 
ALTIN KARMA|12.09.2014 
RESMİ SİTESİ: www.DavidViana7.com   


ALTIN KARMA DEĞERLENDİRMESİ: 
David Viana, 2014 yılından beri takip ettiğim ve son zamanlarda gördüğüm en enteresan yeteneklerden biri. ''Neden Türkiye'deki takımlar bu tür oyuncuları gözden kaçırıyor?'' diye düşündüğüm özel bir yetenek. Portekiz Milli Takımı'nın scouting raporu ve Atletico Madrid'te Diego Simeone'nin genç takımdan A takımla sürekli antrenmana çıkarttığı tek futbolcu olması da bizi haklı çıkarıyor. Fransa'da Eden Hazard'ın alternatifi olarak değerlendirildiği üzerine haberler de var. Fransa'da Lille, Reims, Auxerre ve Sedan'ın, Portekiz'de Maritimo'nun, İngiltere'de Birmingham City ve Burnley'nin izlemeye aldığı genç yetenek iken ABD'ye transfer olunca (yabancı statüsü sebebiyle) beklediğini bulamamış. Bildiğiniz üzere bizim Altın Karma listemize her futbolcu giremiyor. Çünkü, hiçbir beklentimiz olmadan sadece yetenekleriyle burada olmayı hak ettiğini düşündüğümüz az sayıda futbolcuya yer veriyoruz. David Viana da, yakın zamana kadar hiç bir bağımız olmayan ve Altın Karma listemizde yer alan yetenekli futbolculardan biriydi. Biz de onun hakkındaki bilgileri bugüne kadar Altın Karma standartlarımıza göre vermiştik. Fakat, 15 Aralık 2018'den itibaren David Viana'nın dünya genelindeki tek futbolcu temsilcisi olarak yetkilendirildik. Bu yüzden futbolcuyla ilgili daha detaylı bilgiler paylaşıyoruz. Altın Karma'yı belki ilk defa ziyaret edenlerin ''futbolcusunu pazarlamak için abartmış'' dememesi için bu kısa açıklamayı yaptıktan sonra, kısa sürede daha kapsamlı bir çalışma yaparak futbolcunun tüm bilgi ve materyallerini toplayarak yer vermeye devam edeceğimizi belirtelim. Portekiz Milli Takım scouting raporu ve futbolcu hakkında çıkan bazı haberler sayfanın en altında yer alıyor. DAVID VIANA (LW) 
David Viana, Fransız asıllı Portekizli 7 numara, Strasbourg (FR), Atletico Madrid (İSP), Salt Lake (ABD), Luton Town (İNG), Olhanense (POR) formaları giydi. Ben Viana'yı Portekiz Olhanense takımında 2014'de keşfettim. Portekiz U17-U18-U19 Milli formasını da giyen orta saha ve kanat oyuncusu, şu anda Fransa'da oynuyor. Tanıtım eksikliği yüzünden son 2 yılın istatistikleri ve güncel piyasa değeri internette yer almıyor. Tümü için güncelleme başvurusu yapmış olsak da ''Yeni transfer 2 gol 1 asist yaptı'' başlıklı haberlerin de birer ispat olarak görüleceği üzere David Viana'nın attığı bazı gollere istatistiklerde erişemiyoruz. Asistleri ise hiç kaydedilmemiş. TransferMarkt vb. kayıtlarda Portekiz Milli Futbolcusu olduğu bile kaydedilmemişti. İlk 1 aylık süreçte çok zorlu uğraşlar sonrasında çoğu güncellemeyi yaptırdık ama yine bazı eksik bilgiler henüz eklenmedi. Bu yüzden bizim erişebildiğimiz son istatistikleri verelim: Fransa Ligde 8 gol 14 asist ve Fransa Kupası'nda 7 gol 4 asistlik toplam performansı dikkat çekiyor. Kariyerinde 146 maç, 37 gol, 59 asisti olan futbolcunun Türkiye'ye transfer olması için görüşmeler devam ediyor. Malatyaspor, Kasımpaşa, Göztepespor, Ankaragücü, Konyaspor, Adanademirspor ve Afyonspor ile ilk temaslar kuruldu. Sezon sonu David Viana'nın Türkiye'ye transfer olmasını bekliyoruz. ''Bu adamı daha önce niye görmemişiz'' diyeceğiniz kadar yetenekli ve ligimizde Visca etkisi yapabilecek bir futbolcu. Bugüne kadarki videolarının çözünürlüğü bizi zorlasa da, eğer futboldan anlıyorsanız aşağıdaki Altın Karma videosunda ne kadar özel bir futbolcu olduğunu görebilirsiniz. (Yüksek çözünürlük videolarını da hazırlıyoruz.) 

David Viana, Strasbourg'ta futbola başladığında dikkat çeken yeteneğiyle Lille, Auxerre, Reims takımlarının yakın takibindeydi ve bu konuda bir çok haber vardı. Hatta aşağıda göreceğiniz üzere ''Eden Hazard'ın alternatifi olarak görüldüğü'' anlatılıyordu. Yetenekleri onu Atletico Madrid'e taşıdı. Diego Simone'nin genç takımdan A takıma en çok takviye yaptığı ve değer verdiği bir futbolcuydu. Diego Costa'nın ev arkadaşı ve takımdaki oda arkadaşıydı. Yetenekleri onu Portekiz U17-18-19 Milli takımlarına taşıdı. Fransa'da Lille, Reims, Auxerre ve Sedan'ın, Portekiz'de Maritimo'nun, İngiltere'de Birmingham City ve Burnley'nin izlemeye aldığı genç yetenek iken profesyonel futbol kariyerini bir üst seviyeye çıkartmak üzere genç yaşta önce, ABD MLS takımlarından Salt Lake, sonra da İngiliz Luton Town'a transfer oldu. ''ABD ve İngiltere'de yabancı futbolcu statüleri David'e vakit kaybettirdiği için'' az forma şansı buldu. Övgüyle bahsedilen futbolcu 2 harika golle başlamış olsa da ''takıma geç katıldın'' diyerek şans verilmedi. David Viana, 2013-2014 yılını aklından çıkararak futbolunu oynayabileceği bir takıma acilen transfer olmaya karar vermişti. Portekiz'in Olhanense takımının da ona çok ihtiyacı vardı. David Viana 2015'de Olhanense'ye 3 yıllık imza attı ve sonra takımın mali durumunda çok ciddi sıkıntılar başladı. Takımdaki tüm futbolcular ayrılmak zorunda kaldı. Kulübün hiç beklenmedik anda ortaya çıkan bütçe sorunu sebebiyle bir sonraki sezon 2016'da yeniden Fransa yolunu tutan David Viana, 1.5 yıl içinde futbolun saha dışındaki talihsizlikleriyle tanışmış oldu. Şu anda Fransa'da 70 maçtır aralıksız ilk 11 oynayarak futboluna devam ederken, ''Ne zaman aileme döneceğimi bilemeden 18 yaşımda dış ülkelere transfer oldum. Çünkü futbol için her şeye varım'' diyor. Futbol odaklı düzenli bir yaşamı olan David Viana, Türkiye Süper Lig'de her takıma katkı sağlayacak 7 numara ve ihtiyaca göre 10 numara giyebilecek kapasitede. Kendisi en çok 7 numara sol kanat pozisyonunda oynamayı seviyor. Taktiksel olarak sağ kanatta da oynayabilen futbolcu, sürati, tekniği, gücü ve çalışkanlığıyla dikkat çekiyor. Her yerde olduğu gibi, Portekiz Milli Takımı'nın raporlarında da David Viana hakkında çok övgüyle bahsediliyor. Fransızca, Portekizce, İspanyolca ve İngilizce biliyor. Nişanlı ve yakında evleniyor. (ALTIN KARMA listemize giriş tarihi 12 EYLÜL 2014

David Viana'nın Dünya genelinde tek yetkili temsilcisi ALTIN KARMA (+90) 5325248726 (Player contact: You can write me on whatsapp) 

DAVID VIANA İSTATİSTİK VERİLERİ 

TransferMarkt verileri çok eksik olduğu için David Viana ile ilgili en doğruya yakın istatistikleri veren Fransa'da Foot National linkinden tıklayıp inceleyebilirsiniz. 
http://www.foot-national.com/5674-joueur-football-Viana-David.htmlDAVID VIANA (ALTIN KARMA SCOUTING VIDEO I-II-III-IV) 

  DAVID VIANA'NIN BAZI HABERLERİNİ TÜRKÇE'YE ÇEVİRDİK: 
SPOR AJANSI: fortuna MEDYA

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı bekliyoruz

ALTINKARMA Kulübeye Hapsedilenlerin Oyuna Girme Vakti Geldi (KULÜBE). Blogger tarafından desteklenmektedir.